Skip to main content

ویزیت پزشک در منزل

با گسترش تکنولوژی، روز به روز استفاده از خدمات تسهیل شده در جهان بیشتر شده است. با ظهور بیماری کرونا این امر اهمیت بیشتری یافته و ارائه خدمات تسهیل شده یک امر ضروری است. خدمات حوزه سلامت قاعدتا از این مسیر جدا نبوده و در زمینه بهداشتی و درمانی مردم به خدمات با کیفیت و سریع تری نسبت به گذشته دارند. ویزیت پزشک در منزل یکی از همان خدماتی است که نیاز آن نسبت به گذشته بیشتر شده است و همچنان این خدمات در حال گسترش می باشد و افراد می‌توانند جهت راحتی خود، بدون مراجعه به مطب یا بیمارستان، بهترین پزشک ها را در منزل خود داشته باشند. قطعا برای شما پیش آمده است که بیماری در منزل داشته اید و آن بیمار توان حرکتی نداشته یا تمایلی به حرکت نداشته و شما میخواهید او را به مطب پزشک ببرید تا جهت بیماری ایشان تجویزی صورت پذیرد، اما با توجه به شرایط کرونایی و یا دشواری که در انتقال بیمار به بیمارستان وجود دارد، انجام این کار تاحدودی مشکل به نظر می رسد و در این شرایط ویزیت پزشک در منزل اقدام آسان تری برای درمان بیمار و بهبودی وضعیت او خواهد بود.

پزشک در منزل برای چه افرادی لازم است؟

همانطور که اشاره شد امروزه با بالا رفتن سطح استرس و مشکلات بهداشتی ناشی از زندگی پرمشغله، مردم می‌خواهند خدمات را با سرعت بسیار سریع، در آرامش و به صورت شخصی انجام دهند. خدمات پزشک در منزل برای والدین مجرد، افراد مسن و بچه ها سهولت بسیاری را ایجاد می کند. اقدامات یک پزشک در منزل درنهایت سیستم مراقبت‌های بهداشتی و درمانی یک جامعه را بهبود می‌بخشد. هرچه افراد بیشتر این خدمات را پذیرفته باشند، کیفیت زندگی بهتری خواهند داشت. زمانی که به پزشک دسترسی ندارید و مراجعه به مطب پزشک برایتان مشکل باشد راه حل مناسب استفاده از پزشک در منزل است.
یکی از مزیت های اصلی ویزیت پزشک در منزل جلوگیری از پیشرفت بیماری و مراقبت مستمر از بیماران مزمن قلبی عروقی، سرطانی، دیابتی و … می باشد و همین امر از مراجعه مجدد بیمار به مطب یا بیمارستان می کاهد. بسیاری از پزشکان روزانه تعداد 20 یا بیشتر بیمار را  ویزیت می‌کنند و هر مراجعه و معاینه بسیار کوتاه است. با رساندن مراقبت مستقیم به بیمار، این مسئله شخصی تر شده و درمان براساس نیازهای پزشکی شخصی هر بیمار تنظیم می‌شود. در این شرایط پزشک به صورت مؤثر تری بیمار را ویزیت و درمان می‌کند. همچنین می‌تواند به بیماران و عزیزانشان آرامش خاطر بدهد که در آسایش خانه خود از آنها مراقبت می‌شود.
مجموعه مراقبت‌های بهداشتی و درمانی در منزل توسط پزشک یک اقدام مفید برای افراد مسن است، اما سایر بیماران نیز می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند. دلایل بالقوه زیادی  برای مراجعه به پزشک در منزل بیمار وجود دارد، اما برخی از رایج ترین آنها شامل موارد زیر است:

 • مشکلات حرکتی بیماران مانند ناتوانی در راه رفتن یا آسیب دیدگی شدید
 • وجود مشکلاتی در حمل و نقل بیمار و عدم دسترسی مناسب به مطب پزشک
 • مشکلات بهداشت روانی یا  اختلالات حافظه (مانند آلزایمر)
 • دارا بودن بیماری‌های مزمن متعدد و پیچیده که مراقبت را تخصصی تر کرده و حرکت کردن را دشوار می سازد.

مزایای دریافت خدمات پزشکی در منزل

زمان های زیادی ممکن است دچار مشکل شوید به خصوص در شب ها و در ایام تعطیلات عمومی که برای دریافت کمک‌های پزشکی و مراقبت‌‌های درمانی با مشکل روبرو می‌شوید. در این زمان پزشک با ارائه خدمات مراقبتی و درمانی در منزل به افراد، میزان موارد اضطراری را کاهش می‌دهد و از وخیم شدن شرایط بیمار جلوگیری می نماید دلایل متعددی وجود دارد که چرا ویزیت پزشک در خانه بسیار بهتر از مراجعه به کلینیک یا بیمارستان است. اجازه دهید برخی از بزرگترین مزایای استفاده از خدمات ویزیت پزشک در منزل را مرور کنیم.

 • راحتی
  هیچ چیز نمی‌تواند احساس خوب ناشی از ماندن در خانه هنگام بیماری را به افراد ناتوان القا کند و وقتی فردی بیمار است، معمولا ترجیح می‌دهد که در محیط خانه خود فرآیند درمان را طی کند و ماندن در بیمارستان و انتظار در مطب پزشک برایش سخت است، از این رو مراجعه پزشک به منزل برای افراد احساس بهتری ایجاد می‌کند. موارد بسیاری وجود دارد که مشکلات رفت و آمد به مطب پزشک را ممکن است با مشکل مواجه کند. برای مثال یک بیمار مسن نمی‌تواند به طور صحیح راه برود، بنابراین درمان در خانه نسبت به درمان در بیمارستان، برای این فرد دارای اولویت بالاتری است. همچنین بیماران می‌توانند در زمان انتخابی مناسب از خدمات درمانی با کیفیت در منزل برخوردار شوند.
 • عدم انتظار طولانی مدت
  یکی از اصلی ترین دلایلی که مردم از مراجعه به مطب پزشک خوشحال نیستند به انتظار نشستن ساعتهای طولانی در پشت درب مطب پزشک است. هنگامی که در خانه ویزیت پزشک درمنزل درخواست می دهید، دیگر نیازی نیست به انتظار در صف سایر بیماران منتظر نوبت خود شوید. در عوض می توانید انتظار داشته باشید که پزشک در زمانی که خودتان هماهنگ کرده اید به شما مراجعه کند و بلافاصله پس از درخواست با شما تماس گرفته می شود. از این رو با مراجعه پزشک به خانه، شما می‌توانید از تکرار مجدد بیماری وعوارض مربوط به بستری در بیمارستان‌ها برای فرزند خود یا هر عضو دیگری از خانواده جلوگیری کنید. یک پزشک معالج در منزل به شما این اطمینان را می‌دهد  که در زمان مناسب و بدون معطلی به خانه شما مراجعه کند.
 • جلوگیری از اتلاف وقت برای اعضای خانواده بیمار
  اعضای خانواده‌ی بیماران معمولا وقت زیادی را برای همراهی بیمار به مطب پزشک صرف می کنند. دلیل دیگر اینکه علاوه بر مراجعه به مطب می بایست اطمینان حاصل کرده تا درمان به نحو مؤثرتری صورت می‌گیرد. به دلیل اینکه تعداد بیماران در مطب‌ها بالاست، پزشکان فرصت نداشته تا برای هر بیمار وقت زیادی بگذارند. از این رو، به اعضای خانواده اطمینان داده می شود که بیمار به خوبی در خانه درمان می‌شود در حالی که سایر اعضای خانواده نیز در کار روزانه خود دچار اختلال نشوند.
 • دسترسی 24 ساعته
  یکی از اصلی ترین مشکلاتی که بیماران با آن روبرو می‌شوند دسترسی به پزشک عمومی و متخصص در ساعات مختلف شبانه روز است. به همین دلیل است که برخی از خدمات پزشک در منزل و ارائه مراقبت‌های با کیفیت نیاز شما را برای درمان به موقع رفع می‌کند. شما می‌توانید زمان‌هایی از شبانه روز که مطب پزشکان بسته است و یا آخر هفته‌ها که دسترسی به پزشک آسان نیست از خدمات پزشک در منزل استفاده کنید. برای بسیاری از بیماران، این بدان معناست که آنها می‌توانند 24 ساعت از شبانه روز این مراقبت‌ها را دریافت کنند.
 • حفظ حریم خصوصی و محرمانه بودن اطلاعات بیمار
  با مراجعه پزشک به منزل این اطمینان حاصل می‌شود که تمام اطلاعات مربوط به یک بیمار خاص برای شخص دیگری آشکار نمی‌شود، زیرا فقط در منزل خود تحت معالجه قرار می‌گیرد. در این صورت فقط پزشک مربوطه از شرایط بیماری فرد مطلع است و به پرونده های مربوط به او دسترسی دارد. همچنین، زمانی که شما درگیر یک بیماری هستید و نمی‌خواهید که فرد دیگری از آن مطلع شود، می توانید اطمینان خاطر داشته باشید که اطلاعات شما در اختیار پزشک محفوظ باقی می‌ماند.
 • ایمنی بیمار
  با شیوع بیماری کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی در حال حاضر بیماران با مشکل زمینه ای و بیماری مزمن باید حتی الامکان از مراجعه به بیمارستان و محیط های درمانی آلوده خودداری نمایند. خدمات درمانی در منزل هومه علاوه بر ایجاد یک بستر با کیفیت خدمات درمانی برای بیمار، فرآیند دریافت خدمات سلامت را ایمن می نماید. هم چنین یکی دیگر از مشکلات بیماران سالمند، خطر آسیب دیدگی ناشی از سالمندی است. با افزایش سن، تعادل افراد سال خورده به خطر می‌افتد و انعطاف پذیری و تحرک آنها  از دست می‌رود. در این شرایط رفتن به هر جایی، از جمله مطب پزشک و بیمارستان با مشکل همراه است. در همه این موارد بهتر است که از خدمات مراقبت در منزل استفاده کنید.
  پزشک در منزل چه کاری انجام می دهد؟
  یکی از مهمترین مزایای خدمات درمانی در منزل این است که می‌‍‌توان آن را با توجه به نیاز بیمار تنظیم کرد. ویزیت‌های پزشک در منزل می‌تواند همه موارد بالینی از تشخیص گرفته تا مدیریت شرایط پیچیده و اورژانسی را پوشش دهد. هم چنین می‌توانند توسط طیف گسترده ای از متخصصان پزشکی اعم از ارتوپدی، قلب و عروق، اطفال، داخلی، طب اورژانس، بیماری های عفونی، جراحی و …. را شامل شود.
  پزشک در منزل می‌تواند خدمات گسترده ای از جمله موارد زیر را ارائه دهد:
  مراقبت های اولیه
  مشاوره تخصصی در رابطه با بیماری‌های مزمن
  مراقبت‌های تخصصی درمانی
  مراقبت تسکینی
  مشاوره های روانی به بیماران
  مدیریت دارو
  مشاوره دیابتی
  مشاوره بهداشت و تغذیه
  مراقبت از زخم در منزل
  ویزیت پزشک در منزل با توجه به نیاز بیمار قابل تنظیم است و ممکن است شامل ترکیبی از خدمات ذکر شده در بالا باشد. با ارائه خدمات بهداشتی در منزل، پزشکان در منزل قادر به تداوم مراقبت بهتر از بیماران هستند. یکی از نکات قابل توجه درمان درمنزل این است که شما از ابتلا به عفونت‌های بسیار خطرناک شایع بیمارستانی در امان خواهیدماند.

فرایند درخواست خدمت پزشک در منزل

در صورتی که به خدمت ویزیت پزشک در منزل نیاز دارید فقط کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 1. استفاده از دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست  و  وارد کردن اطلاعات اولیه
 2. تماس کارشناسان هومه با شما و نهایی کردن درخواست
 3. حضور پزشک در همان زمان و مکانی که شما تعیین کرده‌اید و انجام معاینات بالینی

ویزیت پزشک متخصص در منزل

ما در هومه، خدمت ویزیت پزشک متخصص در منزل را نیز برای شما فراهم کرده‌ایم تا در مواقع نیاز، از آن استفاده کنید. حضور پزشک متخصص در خانه و در بالین بیمار بسیار کمک کننده است. در حقیقت این پزشک متخصص یا فوق‌تخصص است که با بررسی دقیق وضعیت بیمار، می‌تواند یک برنامه‌ی درمانی اصولی را برای وی پیاده‌سازی کند.گاهی اوقات وضعیت بیمار به گونه‌ای حاد می گردد که پزشک عمومی مجبور می گردد که تصمیم درمانی را به عهده متخصص بگذارد و پزشکان متخصص هومه به عنوان یکی از باتجربه ترین افراد متخصص در زمینه کاری خود بیشترین نقش را در بهبودی بیمار ایفا می نمایند.
در صورتی که به خدمات پزشک متخصص در منزل نیاز دارید با پر کردن فرم زیر می توانید درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان هومه جهت هماهنگی حضور پزشک در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

نیاز به ویزیت پزشک دارید؟

ثبت درخواست