Skip to main content

خدمات پرستاری در منزل هومه

 

مراقبت پرستاری در منزل شامل هرگونه خدمات پشتیبانی حرفه‌ای است که به شخص اجازه می‌دهد با خیال راحت در خانه خود زندگی کند. خدمات مراقبت در منزل می‌تواند به شخص سالمند کمک کند که به طور مستقل به زندگی خود ادامه دهد. مراقبت مورد نیاز شما در مکانی ارائه می‌شود که دوست دارید.  مراقبت در منزل می‌تواند کلید دستیابی به بالاترین کیفیت زندگی ممکن باشد و ایمنی، امنیت و افزایش استقلال را برای شما فراهم کند. هم چنین مدیریت یک وضعیت مداوم پزشکی را سهولت داده و به جلوگیری از بستری شدن غیر ضروری کمک می‌کند. علاوه بر آن، این امر می‌تواند بعد از بیماری، آسیب دیدگی یا بستری شدن در بیمارستان، به بهبودی بیمار نیز کمک کند. همه این خدمات از طریق ارائه مراقبت‌هایی با آسایش و راحتی در خانه انجام می‌شود.

 

انواع خدمات پرستاری در منزل

در اکثر مواقع پزشکان معالج برای بیماران مواردی تجویز می کنند که باید توسط کارشناس مربوط به آن خدمت در حوزه پرستاری انجام شود. انجام امور مربوط به خدمات پرستاری نیازمند حضور پرستار در کنار بیمار است تا بتواند این خدمات را مطابق استانداردهای وزارت بهداشت ارائه کند. این خدمات در حوزه ی مانیتورینگ قلب، بررسی و کنترل سطح هوشیاری، ارزیابی سوند، ارزیابی هایپو ولمی و هایپر ولمی به منظور تنظیم مایعات بدن و سایر موارد می باشد.

ممکن است بیمار در طول درمان یک الی چند بار به خدمات پرستاری نیاز داشته باشد و این موضوع، رفت و آمد بیمار را زیاد خواهد کرد و می تواند سبب کاهش سرعت بهبودی بیمار گردد. کلیه خدمات ضروری پرستاری در راستای سرعت بخشیدن به روند بهبودی بیماران در منزل می تواند ارایه شود و دیگر نیازی به بستری یا مراجعه مکرر به بیمارستان وجود ندارد.

 

خدمات پر کاربرد پرستاری در منزل شامل موارد زیر می باشد:

 

مراقبت های زخم و پانسمان

زخم نوعی جراحت بر روی سطح بدن است که به دلایل مختلف بر روی سلول های سطح بافت بوجود می آیند و بافت زیر سطح پوست در معرض آسیب قرار می گیرد.

انواع زخم های بیماران شامل زخم های ترومایی، زخم های بستر، زخم سوختگی، زخم های عمل جراحی، زخم ژنتیکی، زخم اگزما، زخم ناشی از بیماری‌های خودایمنی، زخم های دیابتی، زخم های عروقی و زخم های نوروپاتی می باشد که هر کدام فرآیند درمانی خاص خودشان را دارند. پس از ایجاد زخم بر روی بدن بیمار و معاینه توسط پزشک نوع زخم و درجه و عمق آن تعیین می گردد.

با تشخیص پزشک معالج شستشو و اقدامات درمانی بر روی زخم انجام می شود و در نهایت زخم بیمار پانسمان می گردد. با توجه به نوع زخم و نظر پزشک معالج بعد از مدت زمان مشخصی باید پانسمان زخم تعویض و همچنین محل زخم پاکسازی و ترمیم شود.

این کار نیاز به حضور پرستار متخصص دارد تا اقدامات استاندارد مراقبت از زخم را برای بیمار ارائه دهد. برای انجام تعویض و ترمیم زخم های مختلف حتما نباید به مراکز درمانی مراجعه کرد، بلکه کلیه خدمات مراقبت از زخم و پانسمان می تواند در منزل شما با بهترین کیفیت ارایه شود.

نوار قلب در منزل

مشکلات قلبی اغلب بر فعالیت الکتریکی قلب بیماران تأثیر ‌گذار است. در صورت داشتن ناراحتی قلبی یا بنا به تشخیص پزشک معالج، ممکن است نیاز به گرفتن EKG داشته باشد. در این صورت می تواند خدمات نوار قلب را به راحتی در منزل دریافت نمایید و در ادامه تفسیر آزمایش شما ارائه خواهد گردید.

الکترودهایی از دستگاه به نقاطی خاصی از بدن بیمار متصل می شود که شامل قفسه سینه, دست ها و پاها می باشد. در ادامه فعالیت الکتریکی قلب از طریق دستگاه رتبه بندی و ثبت شده و در نهایت گزاش را چاپ می کند. نوار قلب یکی از مهم ترین اقدامات تشخیصی در بیماران قلبی است که می تواند در تشخیث زودهنگام بیماری های قلبی کمک کند تا از آسیب های جدی یا فوت بیمار جلوگیری به عمل آید.

تزریقات در منزل

تزریقات در حوزه پزشکی به معنی به کار بردن روش های استاندارد برای وارد کردن داروهای مایع یا واکسن به داخل بدن با استفاده از تجهیزات مربوطه است. در گذشته برای انجام کلیه تزریقات باید به بیمارستان یا کلینیک های در دسترس مراجعه می کردیم. اما امروزه برای انجام انواع تزریقات دیگر مراجعه به مراکز درمانی تنها راه حل نیست، بلکه کلیه خدمات تزریقات می تواند در منزل با بهترین کیفیت انجام شود. مرکز هومه ارائه دهنده بهترین خدمات تزریقات در سطح شهر تهران می باشد.

سرم تراپی در منزل

همانطور که می دانید60% از وزن انسان را آب تشکیل داده است. فاکتورهای مختلفی وجود دارد که بر روی میزان مایعات بدن هر فرد اثرگذار است. این فاکتورها شامل سن، جنس، وراثت و میزان چربی بدن هر فرد می باشد.به طور کلی درصد مایع بدن در سنین پایین بیشتر از افراد مسن هست و در مردان بیش از زنان است و همینطور در افراد چاق نسبت به افراد لاغر درصد پایین تری از آب در بدن دارند.

مایعات بدن در فضای داخل سلولی و فضای خارج سلولی قرار می گیرد. مایعات بدن در بخش خارج سلولی به سه نوع تقسیم می شود که شامل داخل عروقی یا پلاسما، مایع ترانس سلولار و مایع بین سلولی  می باشد. بنا به دلایل مختلف حجم مایع خارج سلول در بدن بیمار ممکن است از دست برود و بدن با کمبود میزان مایع مواجه شود. در این مواقع پزشک با توجه به شرایط بیمار از انواع سرم های موجود (سرم های قندی، سرم های نمکی، سرم های قندی – نمکی، سرم های قلیایی، سرم های پلاسما و سرم های تغذیه ای) استفاده می کند تا شرایط بدن بیمار به حالت طبیعی بازگردد.

در صورت نیاز به مصرف سرم، این کار توسط پرستار مجرب انجام خواهد شد. تزریق سرم در منزل یک راه بی دغدغه برای بیماران می باشد تا بدون نیاز به مراجعه به مراکز درمانی بتواند بهترین خدمات را در سریع ترین زمان ممکن در منزل دریافت نماید.

سونداژ

در بعضی بیماران بنا به تشخیص پزشک معالج برای بیمار سوند تجویز می شود که به شکل استاندارد برای بیمار گذاشته و برداشته می شود.

این عمل برای آزمایشات مد نظر پزشک، راحتی بیمار و یا عدم جا به جایی بیمار توصیه می گردد.

سوند یک کاتتر فولی استریل نازکی است که با رعایت استانداردهای خاصی به مجرای مثانه وارد می شود تا جریان ادرار را به شکل غیر ارادی برای بیمار حفظ کند. در بخش انتهایی سوند یک بخش شبیه بادکنک وجود دارد تا مانع از خارج شدن سوند فولی از مثانه شود. در نهایت ادرار از طریق لوله به داخل بگ ادراری تخلیه می شود که بعد از پر شدن قابل تخلیه خواهد بود.

کشیدن بخیه

در صورت انجام عمل جراحی یا بروز حادثه ای که منجر به بخیه زدن در محل بدن شده باشد، پس از مدت معینی که پزشک معالج مشخص می کند، باید بخیه ها کشیده شوند و محل زخم پاکسازی گردد.

کشیدن بخیه ممکن است برای بیمار با ترس همراه شود، اما امروزه بدون نیاز به جا به جایی و در منزل به کشیدن بخیه توسط پرستاران متخصص قابل انجام است.

خدمات پرستاری در منزل گران نیست

یک مراقب نه تنها از سالمند یا کودک شما به خوبی و با کیفیتی بالا مراقبت می‌کند، بلکه بسیار ارزان‌تر از چیزی که فکر می‌کنید خواهد بود. برای مثال اگر بخواهید فرزند خود را در مهد کودک ثبت نام کنید یا سالمند خود را به خانه‌ی سالمندان بفرستید، هزینه‌ی آن احتمالا بسیار بیشتر از چیزی خواهد بود که بسیاری از موسسه‌های خدمات پرستاری ارائه می‌دهند. مجموعه ی خدمات درمانی هومه مفتخر است اعلام کند که قیمت‌های ارائه شده در این سازمان بسیار ارزان بوده با توجه به شرایط کارفرما، کاملا مقرون و به صرفه خواهد بود.

مراقبت های پس از عمل جراحی در منزل

به این نکته توجه داشته باشید که دوره بعد از عمل، مرحله مهمی از روند بهبود پس از مرخص شدن از بیمارستان بعد از انجام یک عمل جراحی است. مطالعات نشان می‌دهد عدم مراقبت و پشتیبانی مناسب پس از جراحی می‌تواند منجر به بهبودی کندتر شود. در حقیقت، به دلیل عوارض جدی مانند عفونت، لخته شدن خون یا باز شدن بخیه‌ها خطر قابل توجهی برای بازگشت مجدد به بیمارستان وجود دارد. به همین دلیل است که قبل از انتقال به خانه باید یک برنامه مراقبت کامل بعد از عمل داشته باشید. در این زمان خانواده و دوستان ممکن است مشتاق باشند که پس از عمل جراحی به مراقبت و بهبودی بیمار کمک کنند. اما بیشتر این افراد فاقد آموزش مناسب برای ارائه مراقبت های لازم بعد از عمل در منزل هستند. علاوه بر این، مراقبت از اعضای خانواده که اخیراً تحت عمل جراحی قرار گرفته اند هم پر کار و هم وقت گیر است. بنابراین در این زمان استفاده از خدمات پرستاری در منزل شرایط را برای فرد و خانواده او راحت تر می‌کند.

خدمات پرستاری در منزل 24 ساعته

برنامه‌های مراقبت فردی این امکان را فراهم می‌کند تا شرایط و نیازهای منحصر به فرد مشتریان و خانواده هایشان را پاسخ گوییم. ما با یک تیم مراقبت از بیمار همکاری می‌کنیم تا یک برنامه سفارشی برای شما تهیه کنیم. چه شما یا یکی از اعضای خانوادتان بیمارتان در طول شب به کمک احتیاج دارید هدف ما ارائه بهترین مراقبت برای ارتقاء کیفیت زندگی شماست. مراقبان متخصص ما می‌توانند در طول روز به وظایف و امور خانگی کمک کنند و در طول شب برای پشتیبانی و مراقبت بیشتر از شما در آنجا باشند.
ما در تلاش هستیم تا کیفیت زندگیتان را با ارائه مراقبت دلسوزانه بالا ببریم. برای تعیین مشاوره با یکی از هماهنگ کنندگان مراقبت با ما تماس بگیرید. ما در مورد مراقبت 24 ساعته در منزل اطلاعات بیشتری را در اختیارتان قرار می‌دهیم و با شما همکاری می‌کنیم تا طرحی را تهیه کنید که تمام نیازهایتان را برآورده سازد. مراقبت از بیمار عزیزتان در منزل دشوار است. به خصوص هنگامی که کار می‌کنید، دور از خانه والدینتان زندگی می‌کنید و یا فرزندانی دارید که نیاز به مراقبت و توجه دارند. با وجود کاهش عملکردهای بدنی، شناختی یا وضعیتی که والدین شما به تنهایی  زندگی می‌کند، ممکن است شما را وادار به مراقبت از شبانه روزی کند.
نگران نباشید، انتقال والدین به خانه سالمندان تنها گزینه شما نیست. مراقبت 24 ساعته راه حلی است که به شما اطمینان می‌دهد  یک مراقب برای رفع نیازهای سالمند و همراهی او در شب و روز در خانه کمک خواهد کرد. حمایت و همراهی برای بهبود روحیه سالمندان و جلوگیری از تنهایی و انزوا که می‌تواند به افسردگی منجر شود بسیار کمک کننده است. تحقیقات نشان می‌دهد که از هر سه فرد سالمند که یک نفر آنها که فاقد همراهی و توجه هستند احساس انزوا می‌کنند.

خدمات پرستاری و مراقبتی برای تمام سنین

 • مراقبت از کودک در خانه
  ما می دانیم که چقدر دوست دارید در کنار فرزند یا والدین بیمار خود در خانه بمانید، اما برنامه‌ها و شرایط کاری شما ممکن است این اجازه را به شما ندهد. در مرکز هومه برای کمک به شما خدمات مراقبتی از کودک متناسب با برنامه زمانی شما طراحی شده است و میتوانید با انتخاب افراد مطمئن مراقبت از کودک خود در منزل را با اطمینان خاطر بیشتری به ما بسپارید.
  خدمات مراقبت از کودک ما شامل مراقبت از کودکانی است که در صورتی که خودتان بدون اینکه گزینه های دیگری را پیدا کنید، نمی‌توانید از آنها مراقبت کنید. اگر با وجود یک کودک بیمار مجبور به رفتن به محل کار هستید، می‌توانیم در این زمان به شما کمک کنیم. تیم ما به اهمیت روابط قوی اعتقاد دارد. بنابراین ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا شخصیت و نقاط قوت مراقب را با شرایط خاص کودک برای نتایج بهینه مطابقت دهیم.
 • مراقبتهای قبل از تولد و زایمان
  اگر پزشک فعالیتهای شما را محدود کرده است و یا شما را مجبور به استراحت در رختخواب می‌کند  یا عوارضی را بعد از زایمان تجربه می‌کنید، از درخواست کمک نترسید. خدمات مراقبت در منزل می‌تواند به آسانتر کردن کارهای روزمره به شما کمک کند.
 • خدمات نگهداری سالمند در منزل
  در حالی که سالمند عزیزتان ممکن است با پذیرش نیاز به مراقبت در منزل دست و پنجه نرم می‌کند، مهم است که در این زمینه  به آنها کمک کنید. امکان دارد که متوجه شوید که آنها در انجام رسیدگی و مراقبت از خود دچار مشکل شده‌اند و یا فقط به چهره دوستانه‌ا‌ی نیاز دارند تا در طول روز با آنها صحبت کند. ایده انتقالشان  به خانه سالمندان ممکن است همزمان آنها و شما را تحت تأثیر قرار دهد. بسیاری از سالمندان می‌خواهند در خانه بمانند و خدمات مراقبت ویژه ما می‌تواند به آنها کمک کند که در آسایش خانه خود و با آرامش خاطر، کمک‌های شخصی دریافت کنند.
  خدمات پرستاری از سالمندان در منزل به صورت شبانه روزی و 24 ساعته، به منظور مراقبت و برقراری آرامش ارائه می‌شود. برنامه‌های مراقبت شامل خدمات متنوعی است که به مراقبت‌های شخصی، خانه داری، بهداشت، تهیه وعده‌های غذایی، حمل و نقل‌، یادآوری دارو و … می‌پردازد و حتی شامل برنامه‌های مراقبت‌های تسکینی بیمار‌، مراقبت از زوال عقل و مراقبت از آلزایمر را ارائه می‌شود.
  سایر خدمات مراقبت از سالمندان که ارائه می‌شود شامل موارد زیر است:
  حمام کردن
  انجام پیاده روی که برای سالمندان ضروری است
  تهیه و نظارت بر رژیم غذاییخانه داری سبک
  نظارت بر نحوه صحیح استفاده از دارو
  همنشینی و ایجاد روحیه مثبت
  ارائه مراقبت موقت یا طولانی مدت درهمه ساعات شبانه روز

حس آرامش با پرستار در منزل

خانه بودن سالمند یا کودک حس آرامشی به خانواده منتقل می‌کند که قطعا این حس را در جاهایی مانند خانه‌ی سالمندان نخواهید داشت. حتی اگر بیماری داشته باشید که نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد، استفاده از خدمات نگهداری و پرستاری در منزل نه تنها قیمت مناسبی دارد، بلکه باعث می‌شود بیمار شما در منزل حس آرامش گرفته و این مساله در زمان بهبود او تاثیر مثبت داشته باشد.

مراقبت مادران از مادران باعث فرسودگی می‌شود

آیا شما یک مادر هستید و در حالی که به خانواده خود و نیازهای فرزندتان رسیدگی می‌کنید از مادر بزرگتر خود مراقبت می کنید؟ تحقیقات اخیر نشان دادند که تقریبا نیمی از بزرگسالان در دهه 40 و 50  والدین بالای 65 سال دارند و همزمان فرزند خود را پرورش می‌دهند. مراقبت از سالمندان در منزل کمک می‌کند که کیفیت زندگی بالاتری را در آسایش خانه‌های خود ایجاد کنند. با این حال، تعادل در انجام وظایف بزرگ کردن فرزندان و همزمان مراقبت از مادر سالمندتان می‌تواند استرس زا و پرتحرک باشد. بسیاری از مادران به دلیل عدم توانایی ایجاد تعادل در مراقبت بین والدین پیر و فرزندان خردسالشان، با مسائل بهداشت روان سروکار دارند. در این شرایط فرسودگی مراقبت می‌تواند برای آنها ایجاد شود و منجر به اضطراب، عصبانیت، اندوه و استرس شود.

مزایای وجود پرستار در منزل برای والدین سالمند

زنان معمولاً به عنوان ستون اصلی خانواده هستند و بخش اعظم مسئولیت مراقبت از خانواده را تأمین بر عهده دارند. مسئولیت‌های پرورشی فرزندانتان می‌توانند از نظر عاطفی و جسمی نیاز‌های متعددی را ایجاد کنند. استفاده از خدمات مراقبت پرستاری در منزل به مادران کمک می‌کند تا مسئولیت‌های مختلف خانواده، کار و پرورش فرزندان را متعادل کرده، در حالی که اطمینان حاصل کنند که والدین سالمندشان از مراقبت با کیفیت بالایی برخوردار است. در بعضی مواقع، یک دست کمکی اضافی می‌تواند در مراقبت از  مادر سالمندتان برای همراهی شما تغییر متفاوتی ایجاد کند. در ادامه به چند مورد از مزایای وجود یک مراقب و پرستار در کنار والدین سالمند که بار مراقبت از خانواده را کاهش می‌دهد اشاره می‌کنیم:
مجدداً روال خانوادگی را برقرار کنید
مادر سالمندتان برای رسیدگی به خود و امور خانه به کمک و توجه شما نیاز دارد و اگر بیمار هم باشد این نیاز بیشتر می‌شود. وجود یک مراقب که در کار‌های روزانه به مادر سالمندتان کمک می‌کند و به نحو صحیحی توجه و کنترل کافی در مراقبت از او دارد، کمک بزرگی به شما می‌کند. دراین شرایط به جای این که مجبور شوید بین اعضای خانواده خود انتخاب کنید، یک برنامه منظم برای فرزندتان ایجاد می‌کنید و به والدینتان هم سر می‌زنید.
اطمینان از تداوم مراقبت
برای مواقعی که شما نمی‌توانید کنار والدین سالمندتان باشید، یک مراقب حرفه ای می‌تواند با همان سطح کیفیتی را که می‌خواهید خدمات مناسبی را به صورت طولانی مدت ارائه کند.
جلوگیری از نارضایتی سایر اعضای خانواده
مراقبت از والدین سالمندتان همزمان با رسیدگی به فرزندان ممکن است نارضایتی خود و سایر اعضای خانواده را به همراه داشته باشد. زیرا شما نمی‌توانید به طور مؤثری برای هردوی آنها وقت بگذارید. به جای اینکه یک مسئولیت اضافی برای خود ایجاد کنید، یک ارائه دهنده خدمات مراقبت در منزل می‌تواند این شکاف را پر کند. بنابراین نیازی نیست تمام بار مسئولیت خود را به تنهایی تحمل کنید.

ایجاد احساس بهتر برای سالمندان
در حالی که شما به طور مکرر به مادر کمک می‌کنید، ممکن است اکنون نیاز به کمک و پشتیبانی بیشتری داشته باشید. به خصوص که اگر مشغله‌های شغلی و نظارت بر فرزندانتان به آن اضافه شود. امکان دارد که این حس برای سالمندان ایجاد شود که برایتان وقت گیرند و باعث اختلال در امور روزمره شما شده اند. مراقبت از سالمندان در منزل فرصتی را فراهم می‌کند تا به درستی از وقت خود برای انجام همه امور استفاده کنید و حس استقلال را نیز در آنان ایجاد کنید.

در نهایت هدف تیم هومه ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات درمانی در منزل می باشد و طیف گسترده ای ازاین خدمات پرستاری در منزل را ارائه می دهد که در صورت نیاز می توانید هر آنچه که نیاز دارید از طریق لینک زیر درخواست دهید.

نیاز به پرستار دارید؟

ثبت درخواست