Skip to main content

واحد آمبولانس هومه

آمبولانس ها شامل تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای تثبیت وضعیت و انتقال افرادی است که بیمار یا مجروح می گردند. این تجهیزات شامل برانکاردها، دفیبریلاتورها، بک بوردهای ستون فقرات، ماسک های اکسیژن، کپسول اکسیژن، گردنبند، آتل ها، انواع بانداژها و طیف وسیعی از داروها و سرم های وریدی است.
باید به این نکته توجه کرد که آمبولانس های هومه مجهز به تجهیزات پزشکی با کیفیت و کالیبره شده است که می توانند پشتیبانی مداوم پزشکی و مراقبت های ویژه را در طول جا به جایی بیمار ارائه دهند. تجربه تکنسین های آمبولانس در حفظ و تثبیت علائم حیاتی بیمار و آمادگی برای اتفاقات ناگهانی که ممکن است در مسیر رخ دهد به کیفیت جا به جایی بیماران کمک زیادی خواهند کرد.

انواع آمبولانس

آمبولانس وسیله نقلیه ای است که برای ارائه مراقبت های اضطراری به افراد بیمار یا مجروح و انتقال آنها به بیمارستان مجهز شده است و همچنین از آمبولانس ها می توان برای انتقال بیماران بین بیمارستان ها استفاده کرد.

انواع آمبولانس های هومه:

  • ون (متداول ترین نوع آمبولانس)
  • هواپیماها

فرآیند جا به جایی بیمار در هومه

فرآیند کامل جا به جایی بیمار برای بیماران خصوصی و اورژانسی باید طبق استانداردهای به روز ارائه شود. این موضوع مربوط به همه نیازهای حرکتی بیمار از مبدا تا مقصد را پوشش می دهد و باید توسط متخصین این حرفه انجام شود. یکی از مهمترین نکات برای بیماران بدحال برقراری تنفس مصنوعی در مسیر جا به جایی بیماران است. آمبولانس های استاندرد و به روز با دستگاه تنفس مصنوعی پرتابل جابجایی بیماران را راحت نموده است.

نکات مهم در جا به جایی بیماران توسط هومه:

  • همه آمبولانس‌های ویژه مجهز به کپسول اکسیژن می باشند.
  • همه تکنسین های آمبولانس دوره های حرفه ای اورژانس را طی کرده اند.
  • حداقل یک نفر از تکنسین های هر آمبولانس دارای سابقه بالا می باشد.
  • گروه‌های مختلف بیمار نیازمندی‌های تخصصی خود را برای جا به جایی دارند.

حمل و نقل بیماران اعصاب و روان در هومه

بیمارانی که دارای شرایط خاص سلامت روانی و ذهنی هستند و تحت مراقبت ویژه قرار دارند، نیازمند شرایط انتقال ویژه ای هستند. برای جابجایی و مراقبت از افراد مبتلا به بیماری های اعصاب و روان آمبولانس های ویژه ای محیا شده است تا انتقال این دسته از بیماران به راحتی صورت گیرد. تکنسین های آمبولانس، بیماران دارای شرایط خاص اعصاب و روان را تحت نظارت پزشک متخصص اعصاب و روان جا به جا می نمایند و به این شکل شرایط را برای انتقال ایمن بیمار آماده خواهند کرد.
تکنسین های آمبولانس های ویژه بیماران اعصاب و روان دوره های زیر را طی کرده اند:

  • حفاظت از بزرگسالان و کودکان آسیب پذیر
  • تکنیک های جدایی
  • کنترل و مهار بیماران

حمل و نقل بیماران چاق در هومه

آمبولانس های ویژه جا به جایی بیماران چاق، حمل و نقل را برای این بیماران راحت کرده است. برای جا به جایی بیماران چاق تجهیزات کاملاً ویژه ای ارائه می شود و بیماران بالای 254 کیلوگرم از این طریق جا به جا خواهد شد. تجهیزات تخصصی در این آمبولانس ها شامل برانکارد چاقی، صندلی چرخدار چاقی و سایر تجهیزات تخصصی می باشد.

جا به جایی نوزادان و کودکان در هومه

جا به جایی نوزادان بخش مهمی از فرآیند مراقبت از نوزادان بیمار است تا اینکه نوزادان به سرعت برای دریافت درمان های مناسب خود جابجا شوند. در آمبولانس های ویژه نوزادان نکوباتور برای نوزادان تازه متولد شده و نارس آماده شده است تا در طول مسیر در شرایط مناسب و ایمنی باشند.

نیاز به آمبولانس دارید؟

ثبت درخواست