Skip to main content

واحد فیزیوتراپی

با کمک فیزیوتراپیست های مجرب ما و از طریق ورزش های درمانی برای داشتن یک سبک زندگی سالم و متحرک آماده می شوید. ما در مرکز هومه می‌توانیم مشکلات حرکتی، از جمله تسکین درد، بهبود قدرت و بازگرداندن عملکرد اندام‌ها پس از بیماری یا آسیب را تشخیص دهیم، درمان کنیم و به پیشگیری از آن کمک کنیم.
در هومه، فیزیوتراپیست های ما با شما همکاری می کنند تا بتوانید سلامت و کیفیت زندگی خود را حفظ کنید.
ما در ارائه مراقبت‌های فیزیوتراپی به مراجعین در محل زندگی آنها، چه در خانه و چه در مراکز مراقبت از سالمندان، تخصص داریم. فیزیوتراپیست های ما در درمان طیف وسیعی از شرایط حاد و مزمن که بر حرکت، عملکرد افراد تأثیر می گذارند، متخصص هستند.
ما در هومه طیف وسیعی از خدمات فیزیوتراپی را مبتنی بر مشکلی که بیمار دارد، ارائه می کنیم و همه بیماران بهترین فرصت برای دستیابی به سلامتی را در سریع ترین زمان دارند.
خدمات فیزیوتراپی عمدتا به شکل موارد زیر ارائه می گردد:

ارزیابی تحرک

حفظ تحرک برای سلامت کلی فرد و کیفیت زندگی حیاتی است. تیم ما متشکل از پزشکان باتجربه و با بهترین تخصص در این حوزه می توانند در مورد چگونگی حفظ سطح حرکتی یا بهبود تحرک که به دلیل سن، درد، آسیب یا بیماری کاهش یافته است، راهنمایی کنند.

ارزیابی و پیشگیری از خطر سقوط

سقوط یک مشکل بسیار رایج در میان افراد مسن است. در واقع، یک سوم از افراد 65 ساله هر سال حداقل یک بار سقوط خواهند کرد. ما با ارائه برنامه های آموزشی به بیماران خود آنها را با عوامل خطر فردی از جمله خطر سقوط آنها را شناسایی کنیم و یک برنامه فردی برای کاهش این خطر سقوط ایجاد کنیم.

تجویز تجهیزات و وسایل کمکی راه رفتن

از آنجایی که تحرک ما با افزایش سن یا بروز یک بیماری کاهش می‌یابد، ممکن است به استفاده از تجهیزات کمکی برای راه رفتن نیاز داشته باشیم تا بتوانیم در هنگام حرکت ایمن بمانیم. بسیاری از تجهیزات کمکی که در حال حاضر در دسترس هستند، مانند یک عصا (که انواع مختلفی دارد)، یک واکر یا واکر 4 چرخ. این وسایل کمکی می توانند کیفیت راه رفتن، مدت زمان و “ظرفیت عملکردی” شما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند. همچنین این تجهیزات به عنوان یک اقدام ایمنی برای کاهش خطر افتادن و تمام عوارض مرتبط با زمین خوردن عمل می کنند.
ما می دانیم که پذیرش استفاده از کمک می تواند دشوار باشد و بنابراین مشاوره های ما کاملاً بر اساس نیازها و اهداف بیمار ما تنظیم می شود. در صورت نیاز به کمک، ما برای انتخاب مناسب‌ترین کمک با شما کار خواهیم کرد و به شما کمک می‌کنیم تا بهترین گزینه را برای سبک زندگی‌تان انتخاب کنید.

توانبخشی بعد از عمل

بسیاری از روش‌های جراحی برای بازیابی قدرت کامل، دامنه حرکتی مفصل و عملکرد بعد از جراحی نیاز به فیزیوتراپی دارند. شرایط رایجی که پس از عمل جراحی قابل درمان است شامل تعویض کامل مفصل ران و زانو، شکستگی های منجر به جراحی و سایر موارد است. ویزیت به موقع یک فیزیوتراپیست با نتایج بلندمدت خوبی همراه است.

تقویت برنامه های بعد از پذیرش در بیمارستان

آیا می‌دانستید که استراحت در رختخواب در افراد مسن اغلب منجر به کاهش قابل‌توجه قدرت و ظرفیت هوازی اندام تحتانی می‌شود؟ 35 درصد از سالمندانی که از بیمارستان مرخص می شوند، در مقایسه با زمانی که بستری شده اند، توانایی عملکردی خود را کاهش داده اند. تیم هومه ما با بیماران کار می کند تا آنچه را که در طول توانبخشی بیمارستان از دست داده اند، دوباره به دست آورند تا مجدد بتوانند اهداف و نیازهای روزانه خود را به بهترین شکل مدیریت کنند.

توانبخشی های عصبی مانند سکته مغزی، بیماری پارکینسون، آسیب های نخاعی و TBIS

سکته مغزی: سکته مغزی در درجات مختلف شدت دارد و در نتیجه اثرات متفاوتی بر افراد دارد. سکته مغزی می‌تواند بر حرکت، بینایی و/یا گفتار تأثیر بگذارند. برخی از افراد فقط علائم کوتاه مدت دارند در حالی که برخی دیگر طولانی مدت یا دائمی هستند. هدف فیزیوتراپی به حداکثر رساندن توانایی فرد برای انجام وظایف عملکردی مانند راه رفتن و فعالیت های اندام فوقانی است. این امر عمدتاً از طریق بازآموزی و تقویت حرکت به دست می آید. گاهی ممکن است نیاز به کشش و آتل بندی عضلانی باشد. هر چه زودتر بازتوانی پس از سکته مغزی شروع شود، احتمال نتیجه بهتر بیشتر می شود.
بیماری پارکینسون: بیماری پارکینسون با ایجاد اختلال در حرکت و تعادل، فعالیت های عملکردی زندگی روزمره را تحت تأثیر قرار می دهد. یک برنامه ورزشی فردی می تواند توسط فیزیوتراپیست طراحی شود تا طول عضله و دامنه حرکتی مفصل را حفظ کند، شروع و هماهنگی حرکت را بهبود بخشد و عملکرد قلب و ریه را حفظ کند.
برخی دیگر از بیماری های عصبی که از مدیریت فیزیوتراپی سود می برند عبارتند از: سندرم گیلن باره، آسیب های مغزی اکتسابی، بیماری هانتینگتون، آسیب های نخاعی و سندرم پس از فلج اطفال.

توانبخشی و مدیریت بیماران قلبی ریوی

بیماری های قلبی ریوی رایجی که مشاهده می کنیم عبارتند از:
بیماری مزمن انسدادی ریه: این یک بیماری شایع است که با تنگی نفس به دلیل کاهش جریان هوا به ریه ها و از آن ها مشخص می شود. برگشت پذیر نیست و به طور کلی با گذشت زمان بدتر می شود. فیزیوتراپیست ها می توانند با یک برنامه ورزشی خاص ریوی که برای رفع نیازهای فردی شما طراحی شده است، به شما در مدیریت این وضعیت کمک کنند.
برونشکتازی: این یکی دیگر از بیماری های انسدادی ریه است که با تولید بیش از حد خلط زرد/سبز مشخص می شود. فیزیوتراپیست ها می توانند استراتژی های خود مدیریتی را به شما آموزش دهند و با درناژ وضعیتی و فیزیوتراپی قفسه سینه به پاکسازی این ترشحات ریه کمک کنند.

آرتروز

شرایط آرتریت مانند آرتروز و آرتریت روماتوئید شرایط دردناکی هستند که می توانند بر حرکت و توانایی شما برای انجام کارهای روزانه تأثیر بگذارند. مدیریت این درد مهم است تا بتوانید توانایی عملکردی خود را به حداکثر برسانید. شواهد خوبی وجود دارد که نشان می دهد ورزش هوازی در حد تحمل درد، به شدت با نتایج خوبی از نظر مدیریت درد و عملکرد مرتبط است. یک برنامه ورزشی مناسب که توسط فیزیوتراپیست هومه طراحی شده است، می تواند به شما در مدیریت علائم آرتروز که بر شما تأثیر می گذارد کمک کند.

مدیریت بیماری های مزمن

بیماری طولانی مدت و درد مزمن همیشه تأثیر نامطلوبی بر سبک زندگی فرد خواهد داشت. شرایطی مانند دیابت و استئوآرتریت، از جمله، با برنامه مناسبی که توسط فیزیوتراپیست شامل ورزش مناسب و یادگیری راهبردهای خود مدیریتی است، بهتر قابل مدیریت هستند.

ما به خود افتخار می کنیم که به بیماران خود خدمات مناسبی را در این حوزه ارائه دهیم و سلامتی افراد را به صورت مستمر ارتقاء دهیم. اگر بیمار یا ارائه کننده خدمات فیزیوتراپی هستید لطفاً با ما از طریق لینک زیر ارتباط برقرار نمایید.

نیاز به فیزیوتراپی دارید؟

ثبت درخواست