Skip to main content

واحد روانشناسی

هنگامی که بیشتر مردم به مراقبت های بهداشتی در خانه فکر می کنند، اغلب فقط آسیب های جسمی یا بیماری را تصور می کنند. با این حال، سلامت روان بخش مهمی از سلامت کلی ما را شامل می شود و می تواند به طور مستقیم بر سلامت جسمانی ما نیز تأثیر بگذارد. بیماری روانی نیز مانند شرایط فیزیکی نیازمند تشخیص و درمان مناسب و به موقع است.

وضعیت یا اختلال روانی چیست؟

هر بیماری روانی دارای مجموعه ای از علائم و نشانه های خاص خود است. با این حال، به طور کلی، ارزیابی و کمک حرفه ای ممکن است مورد نیاز باشد اگر کسی: تغییر قابل توجه و جدی در شخصیت، الگوی غذا خوردن یا خوابیدن دارد.

  • قادر به مقابله با مشکلات یا فعالیت های روزانه نیست
  • ایده های عجیب یا بزرگی دارد.
  • هنگام مواجهه با زندگی روزمره، اضطراب بیش از حد خود را نشان دهید.
  • بیش از دو هفته احساس افسردگی می کند یا به زندگی معمولی اهمیت نمی دهد.
  • فکر کردن یا صحبت کردن در مورد خودکشی
  • از موادی مانند مواد مخدر یا الکل سوء استفاده می کند.
    نوسانات خلقی شدید یا عصبانیت بیش از حد، خصومت یا رفتار خشونت آمیز را نشان می دهد.
    بسیاری از افرادی که دارای شرایط سلامت روان هستند فکر می کنند علائم و نشانه های آنها بخشی طبیعی از زندگی است – مانند واکنش به مرگ یا بیماری، یا از شرم یا ترس به پزشک یا متخصص بهداشت روان مراجعه می کنند. مراجعه به پزشک خانواده، یا قرار ملاقات با یک‌مشاور یا روانشناس، ارزیابی می کند تا ببینید آیا رفتارها یا احساسات واقعاً یک وضعیت سلامت روان هستند یا خیر. گزینه های درمانی مانند یک بیماری جسمی مانند داروها یا مشاوره وجود دارد که می تواند به فرد کمک کند اغلب به زندگی و فعالیت های عادی بازگردد.

چگونه بیمار از مراقبت موقت سود می برد؟

خدمات درمانی موقت می تواند از درمان افراد حمایت کند و به آنها و خانواده هایشان کمک کند تا با آنها زندگی کنند و در بسیاری از موارد از یک بیماری روانی بهبود یابند. پرستاران، مشاوران و مددکاران اجتماعی واجد شرایط روانپزشکی اینتریم با متخصصان سلامت روان از جمله روانپزشکان و روانشناسان کار می کنند تا یک برنامه مراقبت در منزل ایجاد کنند که از درمان و مدیریت زندگی روزمره فرد حمایت می کند.

نیاز به مشاوره روانشناسی دارید؟

ثبت درخواست